Konstruowanie optymalnej oferty hotelu pobytowego o profilu Health&Wellness&Spa, a następnie efektywne i skuteczne zarządzanie takim hotelem oparte o metodę Wellinclusive jest nadal innowacyjnym działaniem menedżersko-biznesowym.
W Polsce z efektywnym skutkiem ekonomicznym metodę tą stosują Hotele Dr Ireny Eris oraz np. kompleks hotelowy Talaria i historyczno-biowellnessowy hotel Dębowy.
Polska Akademia Gościnności, a dokładniej Pani Natasza Sallmann dokonała także 8 wdrożeń tej metody i filozofii w hotelach w Austrii i w dwóch obiektach w Niemczech.
WELL… znaczy usługowo całkiem coś innego aniżeli ALL … teraz coraz częściej goście jadą po well, czyli po usługi i produkty świetnie dopasowane do ICH potrzeb personalnych, a nie po wszystko co możliwe asortymentowo i ilościowo.
Konstruowanie ceny oraz programu pobytowo-produktowego w hotelu pobytowym wg WELLINCLUSIVE© i szerzej ujmuje wszystkie usługi podstawowe dla hotelu helath & wellness & spa. Pozwala na oferowanie gościowi więcej i szerzej niż mógłby się spodziewać. Dzięki tej konstrukcji oferty skraca się proces podejmowania decyzji u gościa pozostawiając MU możliwość wyboru zajęć i aktywności na miejscu w obiekcie. Podstawową zaletą takiego komponowania ceny jest też prawie 100-proc. wykorzystania oferty kulinarnej i zabiegowej Wellinclusive, która stanowi większą gwarancję dla pokrycia kosztów stałych!
Poziom świadomości ludzi w zakresie samo odpowiedzialności za własne zdrowie i kondycję wzrasta w wyjątkowo szybkim tempie i dlatego tak zdecydowanie rozwija się to zaangażowane hotelarstwo health & wellness & spa.
Ludzie / Goście w XXI wieku jadą do hoteli tego typu po… WELL a już nie tylko po ALL.
Filozofia usługowa (początki zainicjowane w Austrii od 1998 roku) wellness & spa spowodowała, że hotele o tym profilu stają się miejscem, które powinno zapewnić atmosferę naturalnego i organicznego oraz biowellness we wszystkich czterech filarach / wymiarach ofertowych. Usługowe hotelarstwo wellness i spa to platforma zróżnicowanych programowo, usługowo, ofertowo i lokalizacyjnie obiektów, w których każdy gość zdecydowany na pobyt – nabywając usługę hotelową z usługą zdrowego żywienia, rewelacyjnego noclegu, profesjonalnej pielęgnacji kondycji czy też ciała – powinien móc doskonalić swój poziom wiedzy i umiejętności uzyskiwania dobrego samopoczucia, tak duchowego, jak fizycznego i umysłowego jak i budowania kontaktów serwisowych z gośćmi oraz często wpływać na gości tak aby uzyskali w czasie pobytu wypoczynkowego potrzebny im spokój dla i w celu uporządkowania „własnych myśli”.
Polska Akademia Gościnności specjalizuje się dzięki metodzie WELLINCLUSIVE© w proponowaniu, wyborze jak i wdrażaniu odpowiedniego profilu usługowego dla pobytowych hoteli przyszłości.
Proponujemy, aby pamiętać, że już w momencie wyboru oferty klient świadomie decyduje się na hotel medical wellness lub family wellness, wybiera między hotelem w górach a hotelem nad morzem, pomiędzy hotelem bio a luxus & design spa. Każda jednak najbardziej indywidualna koncepcja hotelu wellness & spa – związana z regionalizmem, tradycją i szczególną historią miejsca, czy też wynikająca ze specjalistycznej wybranej grupy klienta, do której hotel kieruje ofertę lub ze specjalnego tematycznego zakresu usług spa, albo też dalekowschodniej/europejskiej medycyny, sztuki pielęgnacji albo kultury życia (np. Ayurveda, TCM, Thalasso, Zen, Rzymskie Termy) jest oparta na synergii tych elementów, niezależnie od profilu – powinna za każdym razem zapewnić gościowi możliwość dążenia do dobrego samopoczucia na przynajmniej czterech filarach wellness (kliknij tutaj).
Warto w tym momencie przypomnieć, że hotele wellness & spa to przecież miejsca z największą liczbą usatysfakcjonowanych gości, w których satysfakcja mierzona jest częstotliwością ich pobytu. Doświadczenia najlepszych hotelarzy w zakresie dopracowania się obłożenia w skali roku w wysokości 80-90 proc. z gościa indywidualnego przez co są najsłodszą marchewką kuszącą przyszłych inwestorów w tej branży. Nie należy też zapominać, że przynajmniej 50 proc. takiego obłożenia stanowią w tych hotelach stali goście, a kolejne przynajmniej 15 proc. To goście z polecania stałych, usatysfakcjonowanych klientów.
Jedną z najważniejszych wspólnych cech najlepszych hoteli health & wellness & spa jest atmosfera dobrego, pobytowego samopoczucia, oferowana w podstawowej cenie pobytu. Jeśli więc kiedykolwiek relatywnie wysoka cena z lady może stać się narzędziem do tworzenia atmosfery relaksu i spokoju, to przede wszystkim w hotelu health & wellness & spa. Dzieje się tak w tych obiektach, które respektują fakt, że tradycyjna cena w hotelarstwie powyżej trzech gwiazdek, określana mianem bed & breakfast, nie zabezpiecza realizacji celu – zapewnienia gościowi pełnej atmosfery do osiągania swojego wellness według danej indywidualności hoteli, czyli ostatecznie usatysfakcjonowania gościa indywidualnym wellbeing modelem gościnności danego hotelu wellness.
Na koniec przytoczymy zasłyszaną wypowiedź pewnego consierge’a w wielkim hotelu o profilu medical wellness z ofertą allinclusive: „U nas, proszę Pani, oferta allinclusive zabija atmosferę wellbeing, czyli podstaw, z których wynika filozofia hotelu wellness”. Pozwolimy sobie jako branżyści PAG, aby jednak ją uzupełnić o inne stwierdzenie – w hotelu wellness cena bed & breakfast nie daje gwarancji na uzyskanie atmosfery wellbeing jak i zrozumienie, i odczucie filozofii wellness.
ZAPRASZAMY do NAS do Polskiej Akademii Gościnności po usługi i doradztwo w zakresie innowacyjnego profilowania WELLINCLISIVE© w Twoim obiekcie hotelowym.
Pod złożenie zapytania / zainteresowania zapraszamy do kontaktu e-mailowy (info@pagedu.eu) lub kontaktu telefonicznego (+48 603 949 450)